Laudata
 • Apie mus

  UAB “Laudata” teikia paslaugas klausos sutrikimus turintiems asmenims (vaikams, paaugliams, suaugusiems), taikant klausos aparatus ar implantuojamas technologijas. Pritaikius klausą gerinančias sistemas įmonė įsipareigoja teikti kokybiškas paslaugas, servisą, nuolat konsultuoti asmenis.

  Įmonė atstovauja kompaniją „Cochlear” (Australija) – žinomiausią ir didžiausią istoriją turinčią kochlearinių implantų ir kitų implantuojamų technologijų gamintoją pasaulyje; klausos aparatų gamintojus “audifon” (Vokietija), “Rexton” (Vokietija); taip pat pritaiko klausos negalę turintiems asmenims kompanijos “Phonak” (Šveicarija) klausos aparatus.

  KAUNAS

  ŠIAULIAI

  Kontaktai Kaune

  UAB „Laudata”
  Tvirtovės al. 86-1 Kaunas LT-50184
  tel. +370 630 00453
  El.paštas: info@laudata.lt
  Darbo laikas:

  I-IV9-17 val.
  V9-16 val.

  A/s: LT964010051002204351
  AB Luminor Bankas, kodas 40100

 • Plakatai „Mokomės klausyti“

  Plakatai “Mokomės klausyti“ – tai pagalbinė medžiaga, padedanti tėvams, pedagogams ir kitiems specialistams planuoti ir organizuoti klausos reabilitacijos veiklą.

  Pirmuose keturiuose plakatuose – „Aptikimas“, „Reikšmė“, „Skyrimas“, „Klausos atmintis“ – matome, kokiu nuoseklumu reiktų pradėti planuoti veiklą.

  Kai vaikai su klausos sutrikimais turi tam tikrą klausos atmintį, tuomet pereiname prie kitų keturių plakatų – „Klausymo eiliškumas“, „Atpasakojimas“, „Pagrindinės klausymo strategijos (I)“, „Pagrindinės klausymo strategijos (II)“.

  Atlikus kochlearinę implantaciją suaugusiems asmenims, užtrunka laiko, kol išmokstama naujai klausyti.

  Suaugusiesiems reikia prisiminti, kaip klausyti ir mokytis pritaikyti klausymo potencialą, kad jie greičiau ir geriau suprastų šnekamąją kalbą.

  Tam specialiai paruoštas plakatas „Suaugusiujų klausos reabilitacija“. Ši priemonė padės ne tik specialistams, bet ir šeimos nariams tinkamai organizuoti klausos reabilitaciją asmenims po kochlearinės implantacijos arba naudojantiems klausos aparatus.

 • Kitos priemonės

  Vidurinės ausies slėgio reguliavimo prietaisas „EarPopper“

  „EarPopper“ skirtas vidurinės ausies slėgio reguliavimui. Neigiamas slėgis vidurinėje ausyje gali sukelti skysčių kaupimąsi už būgnelio, bloginti vidurinės ausies funkciją ir būti klausos sutrikimo priežastimi. Naudojantis „EarPopper“, oras, veikiamas teigiamo slėgio, per nosį ir klausomąjį vamzdį patenka į vidurinę ausį. Tokiu būdu išstumiami joje esantys skysčiai bei grąžinamas būgnelio judrumas. Klinikinių tyrimų metu, bandant „EarPopper“ efektyvumą, buvo nustatyta, jog naudojant šį prietaisą, daugumai pacientų pavyko išlyginti slėgį vidurinėje ausyje bei išvengti medikamentinio ir/ar operacinio serootito gydymo.

  SVARBU: Nenaudokite „EarPopper“, jeigu Jums nustatyta ūmi ausies ar viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

  Balionėliai „Otovent“

  „Otovent“ balionėliai rekomenduojami naudoti, kai nustatomas neigiamas slėgis vidurinėje ausyje. Negydant galite jausti sunkumą ausyse, gali sutrikti klausa. Po keleto savaičių gali pradėti rinktis skystis vidurinėje ausyje. Balionėliai „Otovent“ išlygina slėgį ir mažina minėtus simptomus.

  „Otovent“ geriausiai naudoti tris kartus per dieną (ryte, per pietus ir vakare) ar bent du kartus (ryte ir vakare), jei kitaip neįmanoma. Normali gydymo trukmė - 2-3 savaitės, po kurių Jūsų gydytojas nuspręs, ar tęsti gydymą. Balionėlių „Otovent“ pakuotė skirta 2-3 savaičių gydymui. Kiekvienas balionėlis gali būti naudojamas 3-4 dienas.

  “Otovent” balionėlius gali naudoti vaikai nuo 3 metų ir suaugusieji. Jei esate peršalę ir Jums stipriai užgulta nosis, balionėlių „Otovent“ nenaudokite.

  “TinniTool” lazerio taikymas gydant pacientus dėl tinnitus

  Ūžesys ausyse ar galvoje (vadinamas tarptautiniu žodžiu tinnitus) vargina daugelį žmonių. Patentuota švelnaus lazerio technologija gali padėti, kompleksiškai gydant pacientus dėl tinnitus. Sistemą sudaro medicininis lazeris ir specialus laikiklis, todėl pacientai lazeriu gali naudotis namuose.

  Gydymas lazeriu – saugus ir nekenksmingas. Lazerio spinduliai įsiskverbia į gilesnius poodinius sluoksnius ir veikia jungiamojo audinio medžiagų apykaitą kaip gydomoji tiesioginė biostimuliacija. Tai padeda regeneruotis klausos ląstelėms, stimuliuojama imuninė sistema, aktyvuojamos specifinės gynybinės molekulės.

  Daugiau kaip 40 000 asmenų, gydytų „TinniTool“ lazeriu dėl tinnitus, paliudijo apie gerus gydymo rezultatus. Kai yra ilgai besitęsiantis tinnitus, vargina miego sutrikimai, įtampa, nerimas, kartu rekomenduotina naudoti ir akustinę terapiją. Gydymas lazeriu negali pakeisti operacinio ar kito gyvybiškai svarbaus gydymo. Tačiau jis gali būti sėkmingai taikomas kartu su kitais gydymo metodais.

  Gydymas lazeriu patikrintas ilgalaikiu testavimu užsienio klinikose. „TinniTool“ lazerio saugumas ir poveikis mediciniškai patvirtintas ir sertifikuotas, atliktos mokslinės studijos.

  Pasirenkant gydymo lazeriu trukmę, reikėtų atsižvelgti į tinnitus stiprumą ir ypatumus. Gydymo trukmė – ne mažiau 3 mėn., rekomenduotina iki 6 mėn. ir ilgiau. Norimą efektą galima pasiekti tik reguliariai naudojant lazerį.

  Nosies plovimo sistema „Emsan”

  „Emsan” yra priemonė, skirta nosies ertmės išvalymui ir gleivinės sudrėkinimui.

  Reguliarus nosies plovimas ypač naudingas esant šioms indikacijoms:
  • pasikartojantys peršalimai;
  • buvimas užterštoje aplinkoje;
  • nuolatinis nosies sausumas;
  • lėtinis rinitas (lėtinė sloga);
  • lėtinis nosies ir sinusų uždegimas;
  • po nosies operacijų;
  • esant knarkimui.

  „Emsan“ savo sudėtyje turi mineralinių druskų ir yra tinkama vaikams.

  Nosis turi būti plaunama su izotoniniu druskos tirpalu - tokiu, kurio mineralinių medžiagų koncentracija būtų tokia pati kaip kraujo. Per maža ar per didelė medžiagų koncentracija gali sukelti nemalonų dirginimą bei kitus šalutinius poveikius. „Emsan“ druska – tai mineralinių druskų mišinys, kurio sudėtyje yra tam tikra jonų koncentracija (g/kg): natrio 356, kalio 9,2, chlorido 449, bikarbonato 173, sulfato 11,5. Nėra konservantų. Ši druska išgaunama iš žemės gelmių, joje gausu vertingų unikaliai subalansuotų mineralų ir mikroelementų, be to ji turi savybę veiksmingai išplauti sinusus. „Emsan“ druską galima vartoti neribotą laiką, kadangi tirpale esanti druskos koncentracija saugi ilgalaikiam vartojimui. Prieš vartojant kitokius tirpalus, reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 • Integruota įgūdžių vystymosi skalė

  Integruota įgūdžių vystymosi skalė – tai rekomendacinio pobūdžio medžiaga, padedanti įvertinti esamą vaiko klausos išsivystymo lygį, planuoti klausos ir kalbos reabilitacija procesą ir vertinti reabilitacijos rezultatus.

 • Knyga "Kalbos pagrindai" (I)

  „Kalbos pagrindai“ (I dalis) yra vaikų su kochleariniais implantais nuo 12 mėn. amžiaus abilitacijos programa. Tai programa tėvams ir specialistams. Ši pirma dalis skirta vaikams, kurių chronologinis amžius yra nuo 12 iki 24 mėn.

  „Kalbos pagrindai“ (I dalis) – tai pirma dalis iš „Cochlear“ HOPE reabilitacijos rinkinio.

  Knygą sudaro 40 pamokų. Kiekvieną pamoką sudaro tokios dalys: klausymas, kalbos suvokimas, ekspresyvi kalba, kalba, dainos ir pasakos. Joms numatyti skirtingi tikslai.

  Ši programa – tai vadovas tėvams, auginantiems vaikus su klausos sutrikimais, kaip vystyti jų šnekamąją kalbą per klausą. Rekomenduojamas užduotis galima lengvai pritaikyti kasdieninėje veikloje. Ir tuo pačiu laiku specialistams suteikiama teorija, kaip teisingai suprasti ir perteikti kiekvienos savaitės tikslus.

  „Kalbos pagrindai“ (I dalis) apima daug informacijos. 40 pamokų skirta naudoti per 12 mėnesių. Pamokų tikslai nustatyti pagal spalvas: klausymas – violetinė, kalbos suvokimas – mėlyna, ekspresyvioji kalba- oranžinė, kalba – raudona, dainos ir pasakos – žalia. Kiekvienoje pamokoje numatyta daug smagių veiklų, kurias tėveliai gali atlikti namuose, vystydami vaiko klausymo, kalbos ir bendravimo įgūdžius. Taip pat yra įtraukta pasaka ir daina pagal tikslus. Rekomenduojamos klausymo strategijos, padedančios tėveliams užsiimti su vaiku namuose.

  Vertė:
  Rūta Stankevičiūtė
  Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras, surdopedagogė

  Milda Jasaitytė
  Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras, surdopedagogė

  Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras
  Nijolė Šerkšnienė
  L.e.direktoriaus pareigas, ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja

  Dainas adaptavo:
  Gintarė Aleksandravičienė

  Redaktorės:
  Neringa Ivoškienė

  Viktorija McDonell – Janavičiūtė
  Cochlear EMEA, reabilitacijos koordinatorė , Centrinė ir Rytų Europa

  Žemiau matysite tokias knygos dalis: 40 pamokų, pagalbinę medžiagą (dainas, kasdienines frazes, mokymosi klausyti garsus, klausymosi strategijas).

 • Klausos aparatai

  Klausa dažniausiai silpnėja ilgą laiką. Ir tai užtrunka ne vienerius metus. Paprastai, kad žmogus pastebėtų ir pripažintų, kad klausa nusilpo, prireikia septynerių – dešimties metų. Per tą laikotarpį smegenys mokosi prisitaikyti prie aplinkos be pilnavertės akustinės informacijos. Taip vystosi klausos atminties spragos. Iš naujo išmokti klausyti ir prisitaikyti yra sunkus ir nelengvas darbas. Todėl otorinolaringologai ir klausos protezavimo specialistai pataria pradėti naudoti klausos aparatus kuo anksčiau, diagnozavus klausos pažeidimą.

  Du klausos aparatai geriau negu vienas. Žmogaus jautrumo organai yra tarpusavyje susiję. Regėdami su 2 akimis, mes turime erdvinį matymą. Girdėdami su 2 ausimis, mes daug geriau girdime erdvėje. Gerai girdėdamas su abiejomis ausimis, žmogus gali pats orientuotis daug lengviau erdvėje, greičiau skirti, iš kur sklinda garsas. Geresniam kalbos supratimui taip pat reikia dviejų gerai girdinčių ausų, ypatingai, jei esame triukšmingoje aplinkoje. Pažįstamoje erdvėse žmogus gali net nustatyti atstumą iki garso šaltinių, pasikliaudamas vien savo klausa. Todėl otorinolaringologai ir klausos protezavimo specialistai visada rekomenduoja naudoti du klausos aparatus, jei klausos sutrikimas nustatytas abiejose pusėse. Tai vienintelė rekomendacija, kad žmogus galėtų girdėti aiškiai, iš toli, ypatingai atvirose vietose. Du klausos aparatai gali būti palyginami kaip ir akiniai – juk nenešiojame tik vieno stiklo akiniuose!

  Mūsų sėkmės pagrindas – kokybiška Vokietijos bendrovės "audifon" ir "Rexton" gamyba, patikimi rezultatai. Didelę patirtį turintys inžinieriai ir mokslininkai nuolat tobulina technologijas, užtikrindami patikimumą ir ilgalaikį aparatų veikimą.


  Logo-audifon_RGB
  Logo-audifon_RGB


 • Kochleariniai implantai

  iq

  Bendrovė „Cochlear“ yra pasaulinė implantuojamų klausos sistemų lyderė. Praėjus daugiau nei 30 metų nuo pirmojo pasaulyje daugiakanalio kochlearinio implanto pristatymo, bendrovės įsipareigojimas inovacijoms ir klausos gerinimui nepakito.

  “Jūs ne vieni. Padėjome daugiau nei 450 000 tokių kaip jūs, pasirinkusiems „Cochlear“ sprendimus. Galite jaustis užtikrintai, kad bendrovė „Cochlear“ jums padės, nepriklausomai nuo jūsų buvimo vietos ir klausos sutrikimo pobūdžio”.

  6 priežastys, kodėl renkamės Cochlear Nucleus sistemą:

  1. Puiki girdėjimo kokybė

  iq„SmartSound IQ“ – pasaulyje protingiausia ir pilnai automatizuota garso valdymo sistema. Pasaulyje yra daug garsų, kuriuos žmogui, turinčiam klausos sutrikimą, sunku suprasti ir girdėti. Todėl geriausią girdėjimo kokybę užtikrina tokia sistema, kuri pati pilnai žmogui negalvojant prisitaiko pagal aplinkos ypatumus. „SmartSound IQ“ sudaro technologijos, padedančios Jums džiaugtis geriausiu girdėjimu. Pavyzdžiui, kalba triukšme. Jums reikia dalyvauti pokalbyje triukšmingoje kavinės arba mokyklos aplinkoje.
  • Du mikrofonai, veikantys kartu, išskiria ir fokusuoja garsus, ateinančius iš kalbančiojo asmens pusės, pagarsindami pašnekovo kalbą.
  • Tuo pačiu metu jie blokuoja kitus esančius garsius aplinkos garsus.
  • Kitos technologijos paryškina balsą ir komfortiškai pateikia triukšmą.

  2. Girdėjimas, prisitaikantis prie įvairios aplinkos

  en_general_6reasons_scan_300x300Situacijų klasifikatorius („SmartSound IQ“ ir “SCAN”) – pasaulyje pirma tokia technologija - duoda puikiausią galimybę girdėti sudėtingose situacijose. Tai nuo Nuclues 6 kalbos procesorių kartos pradėta naudoti savybė. Vienu metu technologija aptinka garsus aplinkoje ir juos pritaiko taip, kad žmogus girdėti kuo aiškiau ir natūraliau. Tai pirmoji pasaulyje pilnai automatizuota programa kochleariniams implantams. Mūsų technologija sukurta pagal statistiškai patikimas girdėjimo realiame pasaulyje situacijas. Dauguma žmonių nenori keisti girdėjimo programų, keisti parametrus (pavyzdžiui, garsumą, jautrumą). Bet tai reiškia, kad jie nenori gauti pilnos naudos iš kalbos procesorių.
  Dabar, kai Nucleus 6 naudojamas situacijų klasifikatorius, girdėjimas maksimaliai gerinamas, automatiškai prisitaikant prie aplinkos, Jums negalvojant, kaip patiems pagerinti girdėjimą.

  Šešios realios gyvenimo situacijos
  Situacijų klasifikatorius aptinka šešias situacijas: tyla, kalba, kalba triukšme, triukšmas, muzika ir vėjas. Tai svarbiausios mūsų gyvenimo girdėjimo situacijos. Kochlearinių implantų naudotojai turi nevienodą patirtį, kai tenka klausytis tokiose situacijose. Sistema pati automatiškai prisitaiko, kaip geriau girdėti skirtingose aplinkose.

  en_product_cochlearimplant_nucleus6_smartsoundiQ_icons_bar_508x95

  3. Bevielių priedų pritaikymas

  Nucleus 7, Nucleus 6 ir Kanso garso procesoriai pilnai taikomi su tikrai bevieliais priedais.

  Jūs tikrai džiaugsitės, naudodamiesi bevielių priedų laisve.

  Nucleus naujausi procesoriai yra derinami su įvairiais priedais. Naudodami bevielius priedus Jūs girdėsite aiškią kalbą. Garsas bus perduodamas tiesiai į kalbos procesorių, nepriklausomai nuo to, kur Jūs būsite: ar kalbėsite telefonu vakarienės metu, ar su šeima mėgausitės įdomia televizijos laida.

  Mini mikrofonas

  Mini_Mic_copy

  Mini mikrofonas suteikia laisvę gerai ir aiškiai girdėti bet kurioje aplinkoje. Pavyzdžiui, Jūs klausotės paskaitos didelėje auditorijoje arba klausotės mokytojo klasėje.

  Bevielis telefono priedas

  phoneclip-illustration-AS_copy

  Funkcija “Bluetooth” leidžia plačiau naudotis išmaniojo telefono funkcijomis. Šis priedas veikia kaip laisvų rankų įranga, juo galimapriimti, atmesti telefono skambučius, skambinti, reguliuojant garsumą.

  TV priedas

  11

  Švarus, be traškesių sklindantis garsas iš TV. Naudojant šį priedą nereikia rinktis, ar norite tik klausytis TV, ar norite bendrauti su šeima.Naudojantis TV priedu, tuo pačiu metu džiaukitės ir pokalbiu su artimiaisiais.
  4. Naudojama natūrali likusi klausa

  en_product_nucleus6_withacousticcomponent_280x299Nucleus 6 galima naudoti, vienu metu kombinuotai pritaikant ir akustinį komponentą, ir stimuliaciją per kochlearinį implantą.
  Garsai skirstomi į du tipus:
  • Žemi dažniai. Juos girdint geriau suprantami balsiai ir kalbos melodingumas. Todėl jų girdėjimas svarbus dėl kalbos melodingumo ir emocijų supratimo.
  • Aukšti dažniai suteikia papildomų savybių garsams. Jie padeda suprasti ir skirti „švarius“ žodžius ir gerina garsų kokybę ir „švarumą“. Tai labai svarbu kalbos supratimui, ypatingai triukšme.
  en_general_cochlearimplant_howtheacousticcomponentworks_330x330 Iki šiol parenkant kochlearinį implantą buvo ribotos galimybės panaudoti klausos likučius žemuose dažniuose.
  Viskas viename – klausos aparatas ir kochlearinis implantas
  Nucleus 6 sistema sukurta taip, kad girdėjimas būtų kuo natūralesnis. Vienu metu viename aparate sukonstruotas klausos aparatas ir stimuliacija per kochlearinį implantą ženkliai gerina girdėjimą.
  Kai naudojate Nucleus 6 sistemą, Jūsų klausos protezavimo specialistas gali pakeisti ragelį ir vietoj jo naudoti akustinį komponentą. Akustinis komponentas kaip klausos aparatas natūraliu būdu stiprina klausos likučius. Tuo pačiu metu procesorius konvertuoja aukštus dažnius į skaitmeninį signalą, kurį siunčia kochlearinis implantas. Klausos nervo atsakas siunčiamas į smegenis, kur atsakingi klausymo centrai perteikia gaunamą signalą.

  5. Mažiausias kalbos procesorius

  Kiekvienos kartos kalbos procesoriai yra vis mažesni ir kompaktiškesni.

  Naujasis Nucleus 7 procesorius yra dar mažesnis, lengvesnis ir plonesnis lyginant su Nucleus 6 procesoriumi.

  en_product_nucleus6_soundprocessor_300x300en_product_nucleus6smallestsoundprocessor_sizecomparison_657x508

  6. Mėgavimasis vandens pramogomis

  Aqua_Angled_131125Uploaded by brucedaly Vandens rinkinys Aqua+ susideda iš švelnios, minkštos silikoninės įmautės, kuri tinka kalbos procesoriams CP810, CP900.Taip pat rinkinys kalbos procesoriams CP1000 ir Kanso.
  Kartu naudojant Aqua+ ritę Jūs galite džiaugtis vandens teikiamais malonumais. Apsauga vandeniui IP68 – tai inovacija, kurios dėka žmogus gali nerti į trijų metrų gylį ir išbūti vandenyje su garso procesoriumi iki dviejų valandų. Dėl vandens rinkinio Aqua+ įsigijimo reikia teirautis asmeniškai atstovybėse.

  Nucleus garso procesoriai
  Nucleus 7 garso procesorius

  „Nucleus 7” (CP1000) yra naujausias “Cochlear” užausinis garso procesorius - mažesnis, lengvesnis ir vienintelis procesorius, kuris pritaikytas „iPhone“ technologijai.

  „Nucleus 7” garso procesorius yra mažesnis, lengvesnis, ilgiau veikia elementai

  „Nucleus 7“ garso procesorius yra 25% mažesnis ir 24% lengvesnis už Nucleus 6 garso procesorių. Dėl savo dydžio ir kompaktiškumo „Nucleus 7“ garso procesorius yra daug patogesnis pačioms mažiausioms ausims.

  Nauja lusto technologija suteikia iki 50 % ilgesnį 2 elementų veikimo laiką.

  Puiki garso kokybė

  „Nucleus 7“ garso procesorius pasižymi pažangiausia garso valdymo sistema – „SmartSound iQ“ su SCAN technologija. „Nucleus 7“ garso procesorius automatiškai prisitaiko prie aplinkos – darbo, mokyklos, namų - kad užtikrintai girdėtumėte kiek įmanoma geriau, nepriklausomai nuo buvimo vietos.

  „Nucleus 7“ garso procesorius yra pritaikytas „Hybrid“ funkcijai. Tai reiškia, jei pacientas turi likutinę klausą žemuose dažniuose, galima suderinti natūralios klausos ir kochlearinio implanto reguliavimo ypatumus. Tokiu būdu yra dar labiau pagerinamas girdėjimas.

  Funkcija „Made for iPhone“

  „Nucleus 7“ pirmasis ir vienintelis pasaulyje garso procesorius, turintis „Made for iPhone“ funkciją. Šios funkcijos dėka naudotojas gali bendrauti su žmonėmis, transliuojant telefono skambučius, vaizdo įrašus, muziką tiesiogiai į „Nucleus 7“ procesorių.

  „Nucleus 7“ procesoriui yra sukurta „Nucleus Smart“ programa, leidžianti su telefonu „iPhone“ reguliuoti nustatymus įvairioms aplinkoms ir padedanti girdėti geriausiai.

  Taip pat su funkcijos „Hearing Tracker“ pagalba galima nustatyti pamesto garso procesoriaus paskutinio nešiojimo vietą, nesinešiojant papildomo nuotolinio valdymo pulto.

  Pritaikytas aktyviam gyvenimo būdui

  „Nucleus 7“ garso procesorius sukurtas aktyvų gyvenimo būdą propaguojančiam žmogui. Papildomam saugumui „Cochlear“ pristato naujus tvirtinimo pasirinkimus, pvz., laikiklį „HugfitTM“ mažoms ausims, laikiklį „Snugfit“ paaugliams ir vyresniems žmonėms, apsauginę virvelę. Tvirtiklis „Koala“ dar geriau pritvirtina procesorių vaikams, suteikdamas jo tėvams ar globėjams papildomą užtikrintumą.

  „Nucleus 7“ yra atsparus drėgmei ir turi aukščiausią atsparumo vandeniui įvertinimą, galimą užausiniams ir ne ant ausies dėvimiems garso procesoriams – visa tai yra tam, kad galėtumėte užtikrintai mėgautis mėgstamiausiais vandens užsiėmimais.

  Su lengvai naudojamu „Aqua+“ priedu garso procesorius tampa atsparus vandeniui. Naudojantis „Aqua+“ priedu garso procesoriui būtini įkraunami elementai (akumuliatoriai).

  „Nucleus 7“ garso procesoriai suderinami su „Nucleus“ CE24R ir Profile serijos implantais, kurie yra patikimiausi pramonėje. Tad rinkdamiesi „Cochlear“, renkatės kokybę – dabar ir visam gyvenimui.

  Nucleus 6 garso procesorius

  en_product_nucleus6smallestsoundprocessor_cp910_cp920_657x424

  CP910 ir CP920 garso procesoriai yra sukurti iš tvirtos medžiagos, kad atlaikytų net ir labiausiai aktyvų gyvenimo stilių. CP920 yra ne tik stilingas, bet taip pat ir kompaktiškiausias ir mažiausias procesorius rinkoje. Arba, jei norite naudotis papildomais prijungimo priedais, Jūs galite pasirinkti CP910. Abu procesoriai pritaikyti veikti su belaidžiais garso priedais.

  en_product_cp910_soundprocessor_partsanddescription_400x400

  CP910 garso procesorius su standartine pakraunama baterija
  1. Ritė
  2. Ritės magnetas
  3. Mikrofonas ir mikrofono apsauga
  4. Indikatoriaus lemputė
  5. Ritės laidas
  6. Viršutinis mygtukas
  7. CP910 procesorius 8. Apatinis mygtukas
  9. Vieta priedų jungimui
  10. Ragelis
  11. Serijos numeris
  12. Standartinė baterija

  en_product_cp920_soundprocessor_partsanddescription_400x400 CP920 garso procesorius su kompaktine pakraunama baterija
  1. Ritė
  2. Ritės magnetas
  3. Mikrofonas ir mikrofono apsauga
  4. Indikatoriaus lemputė
  5. Ritės laidas
  6. Viršutinis mygtukas
  7. Apatinis mygtukas
  8. CP920 procesorius
  9. Ragelis
  10. Serijos numeris
  11. Kompaktinė baterija

  Nucleus 6 garso procesoriai CP910 ir CP920 pasižymi unikalia “Cochlear” mikroschema, kuri yra penkis kartus galingesnė, nei buvusioje Nucleus 5 sistemoje. Abu CP910 IR CP920 garso procesoriai gali turėti lengvai pakeičiamus ragelius, kad prisitaikytų prie akustinio girdėjimo ir suteikia “hibridiniam” sugebėjimui unikalumo Nucleus 6 sistemoje.

  „Kanso™” garso procesorius

  „Kanso™” - tai naujausias bendrovės „Cochlear” garso procesorius. Jį lengva ir patogu dėvėti. Procesoriuje taikomos pačios pažangiausios technologijos.

  Sukurtas patogumui ir komfortui, „Kanso™” leidžia jums džiaugtis gyvenimu.

  Kodėl? Nes šis procesorius yra mažiausias ir lengviausias už ausies dėvimas procesorius. Dizainas sukurtas taip, kad naudotojas jaustųsi komfortiškai ir saugiai. Procesorius toks mažas, kad net galima užsimiršti, jog jį nešiojate.

  “Kanso” gali būti aštuonių skirtingų spalvų. Jūs galite pasirinkti, kuri spalva puikiausiai dera pagal plaukų ir odos spalvą. Taip aparatas bus kuo mažiau pastebimas.

  “Kanso™” yra paprastas

  Lengva naudotis – tik užsidėk ant galvos ir pirmyn! Japonų kalboje „kanso“ reiškia „paprastas“. Pavadinimas pilnai pateisina valdymą.

  „Kanso“ pagamintas iš tvirtos, patikimos, vientisos medžiagos. Prie jo nejungiami jokie laidai. Jums tereikia paspausti vieną (įjungimo/ išjungimo) mygtuką, užsidėti procesorių ant galvos ir tegul bendrovės „Cochlear“ lyderiaujančios Nuclues 6 technologijos veikia pačios!

  “Kanso” automatiškai prisitaiko prie įvairiapusiškos ir nevienodos aplinkos, padeda jums visur geriau girdėti.

  “Kanso™” yra protingas procesorius

  Puikiausias girdėjimas, jokių kompromisų

  “Kanso” yra bendrovės „Cochlear“ – pačios inovatyviausios ir turinčios didžiausią patirtį girdėjimo industrijoje – kūrinys. Procesorius turi dvigubo mikrofono technologiją, SmartSound IQ algoritmą, apjungtą su SCAN funkcija.

  Tai visa pakeičianti technologija, kuri buvo įdiegta į Cochlear Nucleus 6 garso procesorių.

  Kochleariniai implantai suteikia septynis kartus geresnį girdėjimą negu klausos aparatai. Ir dabar naudodamiesi „Kanso“ garso procesoriumi jūs galite ne tik geriausiai girdėti, bet ir puikiai atrodyti.

  Kanso ir sportas

  Jei naudojatės „Kanso“, nereikia bijoti judėti, sportuoti. Procesorius sukurtas taip, kad priglubęs korpusas tvirtai laikosi ant galvos.

  Jei jūs norite atlikti sudėtingesnius judresnius pratimus, sportuoti, tada rekomenduojama naudoti specialią apsauginę juostelę. Juostelės būna skirtingų ilgių ir skirtingų spalvų.

  Taip pat galima procesorių suporuoti su Cochlear Mini Mikrofonu. Tuomet net ir triukšmingose ar itin tylioje aplinkoje jūs galite aiškiai girdėti pašnekovus (pavyzdžiui, žaidžiant tenisą, važiuojant dviračiu, jogos užsiėmimų metu).

  “Kanso™” ir maudynės Jei turite Aqua+ rinkinuką procesoriui „Kanso“, jūs galite ir maudytis, ir nardyti, žaisti įvairius žaidimus vandenyje.

  Be to, „Kanso“ procesorius yra atsparus vandeniui ir drėgmei, dulkėms. Naudodami specialią silikoninę įmautę garso procesoriui, jūs galite nevengti vandens pramogų.

  “Kanso™” ir telefonas

  Naudodami bevielį Cochlear telefono priedą, puikiai kalbėsite mobiliuoju telefonu. Pokalbį tiesiogiai girdėsite į garso procesorių „Kanso“.

  “Kanso™” ir muzika

  Žmonės, turintys sutrikusią klausą, dažnai skundžiasi, jog negali gerai girdėti muzikos. Cochlear bevielis telefono priedas padės klausytis ir mėgautis kokybiškais muzikos garsais.

  “Kanso™” darbe, mokykloje, namie

  Cochlear bevielis Mini Mikrofonas padeda geriau girdėti per atstumą, triukšmingoje aplinkoje. Studijos ir tyrimai rodo, kad naudojant Cochlear bevielius priedus garsas kokybiškai pagerėja 8 decibelais. Su Mini Mikrofonu jūs bet kur – lauke, sportuojant – galite girdėti daug geriau ir aiškiau.

  Kartais grįžus namo yra puiku tiesiog pailsėti, atsipalaiduoti žiūrint televizorių. Cochlear TV priedas nukreipia garsą iš televizoriaus tiesiai į „Kanso“ procesorių. Tuo pačiu metu jūs gerai girdite, kas vyksta aplinkui, ką kalba artimieji. Vadinasi, neprarandate galimybės tuo pačiu metu ir bendrauti su artimaisiais.

  Nucleus nuotolinis valdiklis

  mergaitesupulteliu Nucleus® CR210 ir CR310 nuotoliniai valdikliai

  Nors Nucleus® sistemos kuriamos siekiant prisitaikyti prie aplinkos kuo tiksliau savaime, automatiškai, mes suprantame, kad Jūs galbūt norite daugiau dalyvauti valdant ir kontroliuojant savo girdėjimą. Neatkreipiantis dėmesio, kišeninis nuotolinis valdiklis su patogiu ekranu, leidžiantis Jums nustatyti paprastus nustatymus, neliečiant savo garso procesoriaus.

  Nuotolinio valdiklio pagalba kochlearinio implanto naudotojas gali pasikeisti programas. Pavyzdžiui, esant triukšmingoje aplinkoje galima pasikeisti nustatymus iš pagrindinės programos į specialią programą, pritaikytą triukšme.

  Taip pat reikalui esant naudotojas gali pasitylinti ar pasigarsinti nustatymus.

  Šie valdikliai taip pat patogūs, kad jų nereikia nuolat įkrauti. Specialaus elemento užtenka vieneriems metams.

  Nucleus kochleariniai implantai

  Kompanijos “Cochlear” gaminami Nucleus kochleariniai implantai – tai daugiau kaip 30 metų milžiniško darbo, bendradarbiavimo tarp klinikų ir techninių tyrinėjimų rezultatas.
  Mūsų mokslininkai ir inžinieriai supranta, kad skirtinga anatomija reikalauja skirtingo priėjimo. Todėl sukurti implantai ir elektrodų grandinės suteikia geriausią sprendimą garso perteikimui, suvokimui ir komfortiškam girdėjimui.

  CI 512CA Implantų dizainas Jūsų ausims
  Chirurgas pagal Jūsų ausies anatomiją gali parinkti iš Nucleus implantų serijų tinkamiausią Jums kochlearinį implantą, garantuojant aukščiausio lygio elektroniką, inovacinį dizainą ir kokybiškas medžiagas.

  Pasaulyje populiariausias kochlearinis implantas
  Nucleus CI24RE serijos implantų pritaikyta daugiau kaip 115000 pacientų, o jų patikimumas - 99 procentai per pastaruosius 10 metų. Rodikliai rodo, kad šios serijos implantai patikimiausi pasaulyje.

  Pasaulyje ploniausias implantas
  Mūsų vėliausios kartos implantai – Nucleus Profile serijos – yra patys ploniausi implantai pasaulyje, kurių dizainas sukurtas taip, kad atkartotų natūralią galvos anatominę struktūrą.

  en_product_cochlearimplant_demonstrationofcochlearimplantinsertedinsidethecochlea_humancochlea_551x285_173kb (1) Plačiausias elektrodų grandinės pasirinkimas pagal Jūsų klausos poreikius
  Kompanija „Cochlear“ siūlo įvairius elektrodų grandinių (tos dalies, kuri įvedama į sraigę) pasirinkimus. Priklausomai nuo klausos sutrikimo naudojant skirtingus elektrodus galima tikėtis kuo natūralesnio garso pateikimo kelio.

  Implanto dizaino filosofija
  Girdėjimas su kochleariniu implantu skiriasi nuo įprasto girdėjimo. Implantas naudoja elektrinius impulsus spiralinio ganglijaus ląstelių stimuliacijai. Jos išsidėsčiusios skirtingose sraigės dalyse. Didžiausia jų koncentracija yra toje srityje, kurią mes vadiname „klausymo zona“. Ši sritis labiausiai reaguoja į kochlearinio implanto elektrinę stimuliaciją. Klausymo zona nėra giliai ausies sraigėje. Kompanijos „Cochlear“ filosofija – tiekti spiralinio ganglijaus ląstelėms tokią elektrinę stimuliaciją klausymo zonoje, kad būtų suteiktas optimalus girdėjimas, išvengiant gilaus elektrodo įvedimo, ir tuo būdu apsaugant sraigę nuo traumos. Specialus implanto dizainas lemia, kad chirurgas operacijos metu gali kontroliuoti elektrodo įvedimo gylį ir taip išvengti traumos. Svarbu didesnis skaičius elektrodų, kuris skirtas geresniam, tikslesniam garsų perdavimui. Įrodyta, kad 22 kanalų elektrodų konfigūracija leidžia klausytojams išskirti didesnį skaičių natūraliai patiriamų garsų (vidutiniškai daugiau nei 161 suvokinių). Naujausi kochleariniai implantai CI500 suteikė naujas galimybes ne tik visai kurtiems pacientams, bet ir tiems, kurie dar turi likutinės klausos žemuose dažniuose.

  Kochlearinis implantas CI532 (Nucleus Profile Modiolar Electrode)

  Bendrovė „Cochlear“ pasididžiuodama pristato naujausią kochlearinį implantą CI532 (Nucleus Profile Modiolar Electrode).
  Šis elektrodas priglunda prie klausos nervo taip arti, todėl su šiuo elektrodu užtikrinamas ypatingai geras girdėjimas. Tai ploniausias elektrodas, užtikrinantis tikslų, precizišką įvedimą į ausies sraigę.
  Patirtis su Lietuvos pacientais patvirtina, kad šis elektrodas užtikrina efektyviausią girdėjimą pooperaciniu laikotarpiu.

  en_product_cochlearimplant_demonstrationofcochlearimplantinsertedinsidethecochlea_bluespiral_517x386_15.2kb Magnetinio rezonanso tyrimai (MRT)
  Būkite tikri, kad, jei kada nors Jums reikės MRT, Jūs tai galite atlikti, naudodamiesi medicinos diagnostikos paslaugomis.
  Nucleus kochlearinis implantas yra vienintelis, kuriam iki 1,5 teslos (tai dažniausiai naudojamas lygis) nereikia išimti magneto. Nucleus kochlearinis implantas taip pat yra vienintelis, kuriam galima pritaikyti ypatingos stiprios raiškos MRT (pavyzdžiui, iki 3 teslų), nes yra galimybė išimti magnetą.

  general_importanceofmricompatibility_mriscan_460x372_27.4kb Suformuotas, kad tilptų natūraliai
  Kaip naujoviškų modelių lyderiai, mūsų inžinieriai sukūrė elektrodų formas, kurios prisitaikytų prie natūralių sraigės išlinkimų ir pagerintų rezultatus. Tai svarbu, siekiant apsaugoti jautrias struktūras sraigėje ir išsaugoti turimus klausos likučius.

 • Baha kauliniai implantai

  Baha kauliniai implantai naudojami daugiau kaip 35 metus. Daugiau kaip 120 000 žmonių pasaulyje naudoja Baha kaulinio implanto sistemas.
  pauline_polaroid_72dpi Dougie_restaurant_20_72dpi
  Jūsų natūralus girdėjimo kelias

  Žmogus gali girdėti dviem būdais: per orą (orinis laidumas) ir per kaulą (kaulinis laidumas). Kai asmuo, turintis normalią klausą, girdi savo balsą, taip yra dėl to, kad jis girdi per kaulą.

  Išorinės ar vidurinės ausies problemos gali blokuoti arba pakeisti garso perdavimą įprastu būdu. Kaulinio laidumo principu pagrįsti aparatai gali perduoti natūralius garsus.

  REC3063_HR REC3015_hr IRD42f_LIF2060_S_HR

  Naujausia Baha 5 sistema siūlo pačias naujausias gyvenimo kokybės galimybes pacientams.

  Kompanija „Cochlear“ turi dvi revoliucines sistemas, gerinant girdėjimą. Abi sistemos pagrįstos kauliniu implantu ir su juo susijusiu Baha 5 garso procesoriumi. Baha 5 garso procesorius pilnai integruotas su bevielėmis technologijomis.

  • Baha “Attract” sistemoje naudojamas magnetas, sujungiantis kontaktą tarp implanto ir garso procesoriaus.
  • Baha “Connect” sistemoje naudojamas tiesioginis kontaktas tarp implanto ir garso procesoriaus.
  • Baha speciali juosta, skirta testavimui, ar aparatas tinka, duoda naudą mažiems vaikams ar suaugusiems, kuriems negalima panaudoti kaulinio implanto.
  Attract_System_HR baha_imp MAZESNIS
  Baha “Attract” Sistema

  Šioje sistemoje naudojamas magnetas tarp implanto ir garso procesoriaus. Todėl implantas yra nepastebimas: jis yra po oda. Sistemoje yra naudojama daug inovacijų, intuityvių naujų savybių, pavyzdžiui, bevielės technologijos, leidžiančios ypatingai pagerinti gyvenimo kokybę.

  Baha "Connect" Sistema

  Šioje sistemoje naudojama implanto atrama, ant kurios tvirtinamas garso procesorius. Tuo būdu gaunamas maksimalus klausos stiprinimas.
  Kaip ir anksčiau aprašytoje sistemoje, galima taikyti bevieles technologijas.

  Geresni kosmetiniai rezultatai ir geresnis gijimas

  dermalock “DermaLock™” atrama duoda tiesioginį garso perdavimo tarp implanto ir garso procesoriaus. Su nauja “Dermalock” technologija odos audiniai aplink implantą yra išsaugomi. Jau po kelių dienų po operacijos žaizda būna sugijusi. Tai reiškia, kad Jūs galite naudotis geriausiomis Baha sistemos savybėmis: geresni kosmetiniai rezultatai ir trumpesnis gijimo laikotarpis. Paveiksle matomi rezultatai su ankstesne sistema ir “DermaLock™” technologija.

  Baha 5 garso procesorius

  Baha5_launch_pack_Attract_SP_hero_copper Tai naujausias Cochlear Baha procesorius. Jis ne tik ypatingai mažas, bet ir ypatingai išmanus.

  Mažiausas garso procesorius

  Apdovanojimus pelnęs Baha 5 garso procesorius yra pats mažiausias rinkoje. Pacientai juo labai džiaugiasi. Jis apie 20% mažesnis, lyginant su ankstesniais procesoriais. Be to, jame yra daug inovacijų ir visiškai naujų technologijų.

  Išmanus garso procesorius

  en_recipient_cochlearwirelessaccessories_deseadacar_250x200 en_recipient_cochlearwirelessaccessories_samsoffice_250x200 Su šiuo procesoriumi Jūs galite tiesiogiai naudotis išmaniomis technologijomis: iPhone, iPad ar iPod; taip pat žiūrėti TV, klausytis muzikos ir pan. Kiekvieno garso gera kokybė – tai išskirtinė Baha 5 garso procesoriaus savybė!

  Baha 5 Smart App

  Jūs tiesiogiai galite valdyti savo procesorių – pagarsinti, patylinti, keisti programas, klausytis muzikos.

  Be pastangų prisitaikyti prie įvairios kalbinės aplinkos

  iq Aparatas automatiškai prisitaiko prie aplinkos – triukšmingos, ramios, prie poreikio klausytis kalbos ar muzikos.

  Tikra bevielių priedų laisvė

  Pasirinkdami bevielius priedus Jūs galite gerinti girdėjimą, priklausomai nuo Jūsų amžiaus, poreikių, dominuojančios aplinkos ir poreikių. Priedai - mini mikrofonas, telefono priedas, TV priedas– nauja galimybė dinamiškoje ir triukšmingoje aplinkoje.

  gitara baha_priedai en_recipient_cochlearwirelessaccessories_mafalda_250x200

  2.4 GHz technologija, naudojama bevieliuose prieduose, paremta galimybe naudoti funkcijas „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“.

 • Bevieliai Cochlear priedai

  Nucleus 6 garso procesoriai ir Baha 5 garso procesoriai pilnai taikomi su tikrai bevieliais priedais.

  Jūs tikrai džiaugsitės, naudodamiesi bevielių priedų laisve. Naudodami bevielius priedus Jūs girdėsite aiškią kalbą. Garsas bus perduodamas tiesiai į garso procesorių, nepriklausomai nuo to, kur Jūs būsite: ar kalbėsite telefonu vakarienės metu, ar su šeima mėgausitės įdomia televizijos laida.

  Bevieliai priedai yra mini mikrofonas, telefono priedas, televizoriaus priedas.

  Mini mikrofonas

  Mini_Mic_copy Mini mikrofonas suteikia laisvę gerai ir aiškiai girdėti bet kurioje aplinkoje. Pavyzdžiui, Jūs klausotės paskaitos didelėje auditorijoje arba klausotės mokytojo klasėje.

  Kaip naudoti mini mikrofoną?

  Triukšmingose vietose
  • Atsipalaiduok ir džiaukis pokalbiu, būdamas restorane ar triukšmingoje gatvėje.
  • Naudokis juo automobilyje, eidamas pasivaikščioti ar būdamas parduotuvėje.

  Kai yra didelis atstumas
  • Tegul mokytojas naudoja pamokų metu.
  • Naudokis, kad geriau girdėtum paskaitą ar pranešimą.
  • Klausykis bet kurių pasisakančių žmonių susirinkimų metu.

  Namuose
  • Bendraujant su šeima vakarienės metu.
  • Įjungti į audio prietaisus ir džiaugtis muzika, žiūrėti video įrašus.
  • Paprasčiausiai klausytis audio įrašų – ramiai, atsipalaidavus, kai gali viską aiškiai girdėti.

  Pagrindinės specifikacijos:
  • Atstumas iki 7 metrų.
  • 8,5 val.elemento veikimo laikas.
  • Elementas įkraunamas per 3 val.
  • Asmeniškas ir saugus prisijungimas.
  • Aktyvuojama, paspaudžiant įjungimo mygtuką.
  • Automatiškai atsijungia, jei signalas netinkamas.
  • Indikatorius praneša apie senkantį elementą.
  • Lengva reguliuoti garsumą.

  Bevielis telefono priedas

  phoneclip-illustration-AS_copy Funkcija “Bluetooth” leidžia plačiau naudotis išmaniojo telefono funkcijomis. Šis priedas veikia kaip laisvų rankų įranga, juo galima priimti, atmesti telefono skambučius, skambinti, reguliuojant garsumą.

  Kaip naudoti telefono priedą?
  • Rankos nuolat laisvos – nereikia jokių laidų, nereikia jungti priedų ar nešioti kilpą ant kaklo.
  • Judėkite su muzika.
  • Turite muzikos įrašų? Nuolat klausykitės muzikos.
  • Džiaukitės garsų stereo kokybe.
  • Girdėkite be trukdžių triukšmingose situacijose.

  Pagrindinės specifikacijos:
  • Veikia 6 val., kai naudojamas be pertraukos.
  • Skambučių atmetimo ir sulaikymo funkcija, paskutinių rinktų numerių atmintis.
  • Simultaniškai jungiasi prie dviejų „Bluetooth“ funkciją turinčių prietaisų.
  • Kokybiškas stereo garsas.
  • Asmeninis ir saugus prisijungimas.

  TV priedas

  11 Švarus, be traškesių sklindantis garsas iš TV. Naudojant šį priedą nereikia rinktis, ar norite tik klausytis TV, ar norite bendrauti su šeima.
  Naudojantis TV priedu, tuo pačiu metu džiaukitės ir pokalbiu su artimiaisiais.

 • Apklausa

  Šia anketos apklausa norime plačiau žinoti apie bendrojo lavinimo mokyklose dirbančių pedagogų su sutrikusios klausos mokiniais esamą situaciją. Apklausa yra anoniminė. Ją atlieka Lietuvos kochlearinių implantų naudotojų asociacija.

  Anketa bendrojo lavinimo ugdymo įstaigų pedagogams, dirbantiems su sutrikusios klausos mokiniais


  Iki 1m.
  Iki 4m.
  4m. ir daugiau


  Pradinių klasių mokytoja
  Klasės auklėtoja
  Dalykinio dalyko mokytojas
  Kita:  Jokių
  Teko pritaikyti kitus mokymo metodus ar būdus
  Buvo pritaikyta mokymo programa pagal mokinio gabumus
  Skyriau papildomai laiko pasiruošiant naujai temai
  Kita:


 • pavyko
  Dėkojame už atsakymus.
  Gražios Jums dienos :)
 • nepavyko
  Dėl techninių nesklandumų apklausos pateikti nepavyko.
  Jeigu tai pasikartotų, informuokite administratorių
  info@laudata.lt

  Norėdami sugrįžti į apklausą
  spauskite čia.