Žmogaus girdėjimas pritaikytas dviems ausims. Techninis terminas yra „binauralinis“ girdėjimas. O klausymo sistema sukurta taip, kad su dviem ausimis galima geriausiai girdėti ir suprasti.

du klausos aparatai

Jei tyrimų metu nustatoma, kad klausos pažeidimas yra abipusis, tada rekomenduojami du klausos aparatai. Jei manote, kad pakaks vieno klausos aparato, turite suprasti, jog paprasčiausiai vienas aparatas negali atlikti dviejų aparatų darbo.

Du klausos aparatai:

Suteikia pilną klausymo patirtį

Klausydami muzikos mes žinome, kad klausantis „stereo“ bus smagiau, aiškiau, negu klausantis „mono“. Stereo yra labiau natūralus, savitas, raiškesnis ir turtingesnis garsas.

Smegenys natūraliai girdi, kai perteikiamas toks garsas. Naudojant vieną klausos aparatą smegenims perduodama nepilnavertė informacija.

Duokite savo smegenims reikalingą informaciją

Lygiai taip, kaip jūs turite dvi ausis, jūs turite ir du smegenų pusrutulius. Jie kuria taip vadinamą klausos intelektą. Kiekviena ausis siunčia skirtingus signalus smegenims, o signalai einu sudėtingu keliu. Kai kurie signalai lieka vienoje smegenų pusėje,kiti pereina į kitą smegenų pusę, kur jie priimami skirtingai ir daro skirtingą poveikį suvokimui ir supratimui. Ši kompleksinė sistema, apjungianti abi puses ir abu smegenų pusrutulius, padeda gerinti klausos intelektą ir užtikrina geresnį kalbos supratimą, aiškumą.

Padėkite nustatyti garso kryptį

Garsų signalai iš abiejų ausų padeda smegenims nustatyti, iš kur sklinda garsai. Tai gali būti svarbu socialiniu požiūriu, nes pokalbio metu galima greitai nustatyti, kuris grupės narys kalba, kad galėtumėte atkreipti jo dėmesį. Taip pat svarbu dėl asmeninio saugumo, pavyzdžiui, binauralinis girdėjimas leis nustatyti kryptį, kuria vyksta eismas.

Prisidėkite prie geresnio klausymo

Galimybė girdėti žmonių kalbą iš abiejų pusių yra labai svarbi, norint dalyvauti pokalbyje. Jei nešiojate aparatą tik vienoje ausyje, būna sunku išgirsti kalbą priešingoje pusėje. Nesvarbu, ar verslo, ar socialinėje aplinkoje du klausos aparatai padės geriau ir aiškiau girdėti.

Reikės mažiau garso

Naudojant du aparatus, jūs galite laikyti nustatytą kuo mažesnį garsą, bet vis tiek gerai girdėsite. Naudojant vieną aparatą, dažnai didinsite garsą, kad galėtumėte kompensuoti negirdinčią ausį. Tačiau tada gali atsirasti dažniausiai minima problema – viskas per garsu! Be to, naudojant kuo tyliau nustatytus aparatus jūs apsaugote klausą nuo silpnėjimo.

Padės atskirti balsus nuo triukšmo

Du klausos aparatai su kryptiniais mikrofonais padeda sumažinti aplinkos triukšmus ir fokusuoja į kalbančiojo šneką. Kai turime tik vieną klausos aparatą, triukšmai susilieja su kalba, ir yra sunku atskirti kalbos garsus.

Padeda maskuoti, slopinti tinnitus (ūžesį)

Jei jus vargina tinnitus (ūžesys ausyse), gali padėti tik du klausos aparatai.

Didesnis pasitenkinimas klausos aparatais

Tyrimai rodo, kad du klausos aparatus naudojantys žmonės yra daug labiau patenkinti savo klausos aparatais, negu nešiojantys vieną aparatą. Dviejų klausos aparatų perteikiama garso kokybė reikšmingai pakeičia klausymą. Dauguma žmonių sako, jog pabandę girdėti su dviem klausos aparatais niekada nebenorėtų girdėti tik su vienu.

Klausykitės ramiai

Dėl anksčiau paminėtų priežasčių klausymas su dviem aparatais tampa daug lengvesniu, ne tokiu varginančiu. Jums nereikia dėti daug pastangų, kad galėtumėte viską gerai girdėti.

„audifon“ klausos aparatai turi binauralinę sinchronizaciją tarp dviejų klausos aparatų. Apie tai galite skaityti gamintojo puslapyje čia.