„Kalbos pagrindai“ (I dalis) yra vaikų su kochleariniais implantais nuo 12 mėn. amžiaus abilitacijos programa. Tai programa tėvams ir specialistams. Ši pirma dalis skirta vaikams, kurių chronologinis amžius yra nuo 12 iki 24 mėn.

„Kalbos pagrindai“ (I dalis) – tai pirma dalis iš „Cochlear“ HOPE reabilitacijos rinkinio.

Knygą sudaro 40 pamokų. Kiekvieną pamoką sudaro tokios dalys: klausymas, kalbos suvokimas, ekspresyvi kalba, kalba, dainos ir pasakos. Joms numatyti skirtingi tikslai.

Ši programa – tai vadovas tėvams, auginantiems vaikus su klausos sutrikimais, kaip vystyti jų šnekamąją kalbą per klausą. Rekomenduojamas užduotis galima lengvai pritaikyti kasdieninėje veikloje. Ir tuo pačiu laiku specialistams suteikiama teorija, kaip teisingai suprasti ir perteikti kiekvienos savaitės tikslus.

„Kalbos pagrindai“ (I dalis) apima daug informacijos. 40 pamokų skirta naudoti per 12 mėnesių. Pamokų tikslai nustatyti pagal spalvas: klausymas – violetinė, kalbos suvokimas – mėlyna, ekspresyvioji kalba- oranžinė, kalba – raudona, dainos ir pasakos – žalia. Kiekvienoje pamokoje numatyta daug smagių veiklų, kurias tėveliai gali atlikti namuose, vystydami vaiko klausymo, kalbos ir bendravimo įgūdžius. Taip pat yra įtraukta pasaka ir daina pagal tikslus. Rekomenduojamos klausymo strategijos, padedančios tėveliams užsiimti su vaiku namuose.

Vertė:

Rūta Stankevičiūtė
Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras, surdopedagogė

Milda Jasaitytė
Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras, surdopedagogė

Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centras
Nijolė Šerkšnienė
L.e.direktoriaus pareigas, ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja

Dainas adaptavo:

Gintarė Aleksandravičienė

Redaktorės:

Neringa Ivoškienė

Viktorija McDonell – Janavičiūtė
Cochlear EMEA, reabilitacijos koordinatorė , Centrinė ir Rytų Europa

Žemiau matysite tokias knygos dalis: 40 pamokų, pagalbinę medžiagą (dainas, kasdienines frazes, mokymosi klausyti garsus, klausymosi strategijas).