Kiek gali kainuoti klausos aparatai?

Vienas iš pirmųjų klausimų, dominančių klientus, yra kaina. Trumpas atsakymas būtų toks: „Nuo 400 eurų iki kelių tūkstančių eurų“.

Kaina priklauso nuo to, koks yra klausos sutrikimas, kokie yra žmogaus poreikiai klausos aparatams, ar yra noras įsigyti kuo mažesnius nepastebimesnius aparatus, serviso ir aptarnavimo lygio.

Skirtingi norai ir poreikiai klausos aparatui

Jei jūs dar dirbate ir aktyviai dalyvaujate socialiniame gyvenime, jūs norite ne tik kuo pastebimesnių, bet ir kuo labiau išmanesnių klausos aparatų. Jei jūs daugiau laiko ramiai praleidžiate namuose, tuomet pigesnės technologijos su bazinėmis funkcijomis galbūt pilnai patenkins jūsų poreikius.

Priklausomai nuo jūsų asmeninių poreikių, klausos aparatai gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę, užtikrinti, kad nepraleisite svarbių akimirkų, leis išlikti socialiems ir aktyviems, būsite saugūs ir budrūs, ir džiaugsitės išgirdę mėgstamiausius garsus, muziką, žmones.

Yra įvairios priežastys

Taip kaip perkant įvairius daiktus – pradedant nuo televizoriaus, mobiliojo telefono ar akinių – yra hierarchija „Geras – geresnis – geriausias“. Tai taikoma ir klausos aparatams. Jie yra skirtingų modelių (tipų), su įvairiomis aukštosiomis technologijomis. Tai reiškia, kad už aukštesnio lygio technologiją mokėsite daugiau negu už bazinį modelį.

Faktoriai, darantys įtaką klausos aparatų kainoms

Savybės. Tai savybės, užtikrinančios triukšmų nuslopinimą, garsumo reguliavimą ir valdymą, galimybė keisti kryptingumą, prisijungimą prie išmaniųjų telefonų ir TV. Priklausomai, kiek šių funkcijų yra aparatuose, įtakoja ne tik gerą girdėjimą, komfortą, bet ir aparatų kainą.

Profesionalus servisas ir aptarnavimas. Kaip ir kitiems medicinos prietaisams klausos aparatams reikalingas profesionalus klausos aparatus taikančių specialistų darbas.  Jie turi būti apmokyti ir profesionalūs. Servisui  ir aptarnavimui priklauso klausos aparatų parinkimas, pritaikymas, reguliavimas ir tolimesnė priežiūra klausos aparatų naudojimo metu.

Valstybė kompensuoja klausos aparatus

Valstybinė ligonių kasa prie SAM vaikams ir suaugusiems skiria kompensuojamus klausos aparatus pagal numatytą tvarką. Daugiau skaitykite čia.

Ši tvarka numato, kad galima pasinaudoti VLK kompensacija, įsigyjant aukštesnės klausos aparatus.

Galimybė mokėti dalimis

Pasinaudojant lizingo paslaugomis galite iškart įsigyti klausos aparatus ir mėgautis gyvenimo garsais.

Planavimas

Neretai ypatingai vyresnio amžiaus žmonės iš pradžių įsigyja vieną klausos aparatą vienai ausiai, o po pusmečio ar vėliau – ir antrai ausiai. Taip suplanavus pasitaupyti antrajam aparatui galite pilnavertiškai girdėti visus garsus.

Organizacijų pagalba

Kai kurios labdarą ir paramą bei kitą pagalbą teikiančios organizacijos padeda žmonėms, turintiems klausos negalę. Pavyzdžiui, klubai „Lions“, „Rotary“, kitos organizacijos.